Rondje om de kerk in Moerkapelle
Broederliefde kan in het pittoreske Moerkapelle de overwinning niet veilig stellen met zes voor en zes tegen. De zege glipte in de slotseconden alsnog uit Schiebroekse handen…Voor het zevende competitieduel moest Neptunus-Schiebroek Zaal 1 naar Moerkapelle. We hadden er wel eens van gehoord, van het dorpje tussen Zoetermeer en Waddinxveen, maar geweest waren we er nog nooit. Vlak achter de dorpskerk heeft Moerkapelle een zalencentrum met sporthal. Aldaar vond ons duel tegen het Reeuwijkse RVC’33 plaats. Wij, allang blij dat we niet naar Reeuwijk moesten, wilden het zevende duel dolgraag winnen, omdat dan de prestatie na de eerste zeven duels van vorig seizoen werd verbeterd.
Vanavond maakte Matthijs Bronswijk zijn debuut voor Zaal 1. Na Jurriën Minke en Stefan Boers moesten vanavond ook Thomas van Kan en Simon Koeleman uit voorzorg langs de kant blijven. Matthijs zorgde er daardoor voor dat we in ieder geval één wissel hadden. Bij de samenstelling van het zaalteam seizoen 2013/2014 bleven de gebroeders Van Kan binnen het team en na een vergeefse poging bij de Häuplers (Tim liet de uitnodiging aan zich voorbij gaan) konden we ook spreken over de gebroeders Meijer. Eerder dit seizoen werd Max Bronswijk toegevoegd aan het team en sinds deze avond kunnen we dus ook spreken van de gebroeders Bronswijk. Meer over deze gebroeders later in het verslag.
Het duel tegen RVC’33 begon mooi op tijd in een hal waar een soort van graancirkels op de vloer stonden. De trouwe supporters, Mark van Leeuwen, Wesley Banis, Bastiaan van Weijen en Freek van ’t Land, waren ook vanavond weer aanwezig en zagen samen met de eerder genoemde geblesseerden een moeizaam begin van beide zijden. Het leek weer een aftastende wedstrijd te worden waarbij geen van beide teams echt durfden. Debutant Matthijs Bronswijk startte op de bank en was nauwelijks ingevallen of de score werd geopend. Rohan Meijer begon de aanval en speelde Max in de diepte aan. Max was niet zelfzuchtig en gunde broer Matthijs de bal en de jongste speler uit het zaalteam scoorde bij zijn debuut het openingsdoelpunt van deze avond, 0-1.
Lang kon er niet worden genoten van de voorsprong. Meteen na de aftrap genoten de bezoekers wellicht iets teveel van de net verkregen voorsprong. RVC scoorde meteen de gelijkmaker, 1-1. De rust werd ook met deze gelijke stand bereikt. De tweede helft startte we erg goed. Matthijs speelde de bal strak in bij aanvoerder Lucas van Kan. In twee instanties wist Lucas ons opnieuw op voorsprong te zetten, 1-2. Waarbij broer Thomas, op zijn geheel eigen wijze, langs de kant duidelijk wilde laten horen blij te zijn met het doelpunt van zijn broertje. Dit voorval herhaalde zich bijna compleet een minuut later. Ditmaal was Matty Häupler de aangever en scoorde opnieuw Lucas het doelpunt, 1-3. En weer was daar het "juichen” van onze Thomas.
Het ging een tijdje goed. Neptunus-Schiebroek overheerste en kreeg enkele kleine kansjes op meer. Dat lukte helaas niet. Na 10 minuten in de tweede helft liet Rohan zijn man even iets teveel vrij en kon de spits van RVC de bal genadeloos hard inschieten bij doelman Ashwin Meijer, 2-3. De gebroeders Meijer keerden zich tegen elkaar en dat herhaalde zich twee minuten later opnieuw toen de gelijkmaker door de benen bij de doelman in het doel verdween, 3-3. Even later keken we zelfs tegen een achterstand aan (4-3) nadat we terneergeslagen rondkeken toen we geen strafschop kregen nadat Matty op bizarre wijze naar de vlakte werd geholpen door de Reeuwijkse doelman. Matty moest de strijd hierna staken.
In dezelfde minuut van de achterstand zorgde de tandem Max / Lucas ervoor dat we weer op gelijke hoogte kwamen. Het doelpunt weer van Lucas, 4-4. We namen een voorsprong nadat het weer Matthijs was die de assist gaf. Lucas scoorde zijn vierde doelpunt van de avond, 4-5. De klok tikte naar het einde, maar we zakten te ver in en kregen op een ongelooflijk knullige manier de gelijkmaker te verwerken, 5-5. Toen we na een schot van Rohan de bal via het uitgestoken been van Lucas opnieuw in het doel zagen belandden (5-6) en Lucas daarmee alweer zijn vijfde doelpunt van de avond scoorde, dachten we de overwinning in de laatste minuut in de knip te hebben. De spanning steeg tot op kook hoogte, toen achtereenvolgens alle vijf de Schiebroekenaren de fout ingingen bij het scheiden van de markt en we alsnog de zesde tegentreffer te verwerken kregen. Eindstand: 6-6!
Broederliefde: Niet dat de gebroeders Bronswijk elkaar altijd alles gunnen en de Van Kannetjes elkaar altijd op unieke wijze toejuichen en de Meijers elkaar écht niet altijd de huid volschelden en de volgorde dus net zo goed andersom had kunnen zijn, genoten we vanavond wel van ‘broederliefde’, want er is tenslotte altijd wat te beleven bij het Zaalteam van Neptunus-Schiebroek. Dat beleefden we ook weer na afloop alwaar de aanwezigheid van Mark van Leeuwen bij het 31’en coach Wilko Poulie opnieuw geen winst opleverde en dat duurt nu al een paar maanden. Eén troost, Mark won zelf ook (weer) niet…
Na 7 wedstrijden heeft het zaalteam van dit jaar dus een puntje minder dan het team van vorig seizoen. En dat is dan dus niet eens zo slecht. De komende weken ligt de competitie even stil. Er staan een drietal bekerwedstrijden op de agenda. De eerste is volgende week maandag in de Wilgenring tegen de koploper in de derde klasse, HBSS 2. De aftrap om 19.00 uur.
Het sterrenteam van deze week:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Ashwin Meijer |
Rohan Meijer |
Lucas van Kan |
Max Bronswijk |
Matty Häupler |
Matthijs Bronswijk |
De overige foto's volgen (waarschijnlijk) morgen!






